“Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destek Programı”( Neet Pro) kapsamında fonlanan Mamak, Keçiören & Altındağ’da Yaşayan Gençlerin Güçlendirilmesi Projesi Açılış Toplantısı vakfımızda gerçekleştirildi

“Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destek Programı”( Neet Pro) kapsamında fonlanan, KAMU ARAŞTIRMALARI VAKFI’nın hibe faydalanıcısı olduğu “Mamak, Keçiören ve Altındağ’da Yaşayan NEET’lerin Güçlendirilmesi” hibe projesinin açılış toplantısı mütevelli heyeti başkanımız Sn. Prof. Dr. Ulvi Saran’ın açılış konuşmalarıyla vakfımızın konferans  salonumuzda gerçekleştirildi.

Proje ile 18-29 yaşları arasında olan, Mamak, Keçiören ve Altındağ’da ilçelerinde yaşayan, ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerimizin (NEET’lerin) İŞKUR’a kayıtlı olmalarının sağlanması, istihdam edilebilirliklerini artırmak için kendilerine mesleki ve genel beceri eğitimleri sunulması ve mesleki eğitim almış NEET’ler için Bireysel Eylem Planları ile iş arama süreçlerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Açılış toplantımıza katılımları ve projemize katkıları için Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığına ve Sn. Başkan Doç. Dr. Ömer Faruk Cantekin’e, AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Mustafa Balcı’ya, İŞ-KUR Genel Müdür Yardımcısı Cezmi Yarımdağ, Satış ve İş Geliştirme Derneği Başkanı Özgür Arda’ya teşekkür ediyoruz. 

Projemizin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, gerek faaliyetin organizasyonuna gerekse projenin hayata geçmesine emek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Ömer Faruk Cantekin
AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Mustafa Balcı
Kamu Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ulvi SARAN

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir