Avrupa Birliği Hibe Programları Projelerimiz Başladı

Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destek Programı (Neet Pro)” ile fonlanan Neetlerin Güçlendirilmesi Projesi ile beraber “Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır işleri Yaklaşımının Desteklenmesi Programı (FoW)” kapsamında Akıllı Kadınlar Akıllı Şehirler Proje’mizde başlamış bulunmaktadır.

Neetlerin Güçlendirilmesi Proje ile 18-29 yaşları arasında olan, Mamak, Keçiören ve Altındağ’da ilçelerinde yaşayan, ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerimizin (NEET’lerin) İŞKUR’a kayıtlı olmalarının sağlanması, istihdam edilebilirliklerini artırmak için kendilerine mesleki ve genel beceri eğitimleri sunulması ve mesleki eğitim almış NEET’ler için Bireysel Eylem Planları ile iş arama süreçlerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Akıllı Kadınlar Akıllı Şehirler Projesi ile kadınların geleceğin mesleklerindeki aktif işgücü piyasasına katılımına katkı sağlamak amacıyla Ankara’da yaşayan mesleki ve teknik liselerin Bilişim Teknolojileri Bölümü 12. sınıf öğrencilerin ve son iki yıl içinde bu bölümden mezun olmuş kadınların istihdam edilebilirliğinin artırılmasına yönelik kapsamlı faaliyetler gerçekleştirilmek amaçlanıyor.

İki projemizde de özellikle kadınların istihdamı ve cinsiyet eşitliğine önem veren yaklaşımla ilerliyor, projelerimizin gençlerimize ve ülkemize faydalı olmasını diliyoruz. Ayrıca projelerimiz gençlerimiz için hem maddi hem manevi olarak pek çok fırsat ve ayrıcalık sunmaktadır.

Projelerimizde yer almak ve projelerin detaylı açıklamalarına sosyal medya hesapları takip edilerek ulaşılabilir.

Neetlerin Güçlendirilmesi Projesi için instagram/negup2023_ ve twitter/negup2023 hesaplarını, Akıllı Kadınlar Akıllı Şehirler Projesi için instagram/fow_kav ve twitter/FoW_Kav hesaplarını takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir